Výše uvedení VOIP operátoři (a ne jen tito) mají každý své WWW stránky, ale na nich uváděné informace prakticky shodné. Větší část této stránky se věnuje překladu společných informací jednotlivých VOIP. Odlišnosti VOIP jsou jen v detailech, cenách některých destinací a v destinacích kam je možno volat ZDARMA. Pro tyto informace nahlédni na jejich domovské stránky (v sekci "ceny").

| Domů | Návod | Novinky | Ceny | FAQ | SIP | SMS | Koupit kredit | Čeština | Fórum | ENGLISH |


sitemap

Možnost telefonovat bez zapnutého počítače.
Potřebuješ účet abys mohl volat přes tuto VOIP síť. Takže se zaregistruj u některého VOIP stažením a instalací aplikace končící registrací.
Samozřejmě také potřebuješ připojení k internetu o minimální rychlosti 128 kilobitů (obousměrně), raději 256 kilobitů (obousměrně). Jelikož se níže popisovaná zařízení připojují přes ETHERNET porty, nelze použít v kombinaci s USB modemem (ADSL).

Zařízení které potřebuješ se nazývá:
IP telefon (speciální telefon (podobný klasickému) pro IP telefonování)
nebo
ATA adapter neboli GATEWAY (krabička do které se připojí 1-2 klasické telefony, třeba bezdrátové)
Pro svou univerzálnost se dále budu věnovat pouze ATAdapterům a to značky LINKSYS a SIPURA.
Jelikož BETAMAX-provozovatel těchto VOIP momentálně nepřiděluje příchozí tel. čísla, je ideální tuto službu zkombinovat se službou některého českého VOIP operátora, který čísla zdarma nebo za mírný poplatek přiděluje.

 

SPA1001

Tento adapter se od kvetna 2007 navyrábí a v srpnu 2007 došly zásoby i ve skladech. K dostání je poze SPA1001 R2 a ta je vyrobena tak, že jde použít pouze se službou vox.802
Díky tomu je jeho geniální funcionalita (provozovat 2 různé VOIP operátory na jednom telefonním přístroji) totálně zmrzačena.

Adaptér s 1x ETHERNET portem RJ45 (pro připojení do počítačové sítě) 1x FXS telefonní port RJ11 (pro připojení jednoho telefonního přístroje).
Do adapteru jdou nastavit dvě na sobě nezávislé VOIP služby. Ideální pro kombinaci VoipDiscount (nebo jiný VOIP od BETAMAX) s českým operátorem (pro příchozí tel. číslo) Z jednoho tel. aparátu (popřípadě více zapojených jako "paralelka") voláš i přijímáš hovory obou VOIP operátorů.
bez konfigurování 1799 Kč
-----------------------
s konfigurací
2199 Kč
PAP2T EU

Obdoba SPA1001. Disponuje však dvěma porty FXS pro nezávislé připojení dvou telefonů. Každý telefon (vnitřní linka) volá pouze přes svou VOIP službu (exter. linka).
bez konfigurování 1799 Kč
-----------------------
s konfigurací
2199 Kč
SPA2102

Adaptér s 2x ETHERNET port RJ45 (funguje jako ROUTER - 1 x LAN 1 x WAN) 2x FXS telefonní port RJ11 (pro připojení dvou telefonních přístrojů).
Ostatní jako PAP2.
Toto zařízení je vhodé pro nasazení v okamžiku, když tvé připojení k internetu umožňuje připojit pouze jedno zařízení (je k dispozici pouze jeden ETHERNET port a jedna IP adresa).
Tato situace nastává nejčastěji na kabelovém a WiFI internetu (Karneval, UPC, mistní poskytovatelé) když nemáš svůj ROUTER (pro připojení více počítačů v tvé domácnosti).
bez konfigurování 1999 Kč
-----------------------
s konfigurací
2499 Kč

 

Nejsem plátce DPH, tudíž všechny ceny jsou koncevé a žádné DPH ti k nim nepřipočítám :)

Nabízím možnost nakonfigurovat daná zařízení pro služby VOIP podle vlastního přání a aktuálního typu připojení k INTERNETu. Stačí poslat E-MAIL s nastavením místní sítě, typ připojení k internetu, v případě NETBOX, UPC ..(a dalších kreří vyžadují registraci MAC adresy) registrovanou MAC adresu.
Zařízení nakonfiguruji tak, že ho pouze doma připojíte a můžete telefonovat.
Při nefunkčnosti či případných problémech garantuji po vrácení zařízení okamžité vrácení peněz.(informace o nefunkčnosti či výskytu problémů je nutno informovat do týdne, zařízení musí být vráceno zpět nejpozdějí 14 dní od doručení).
Záruka vrácení peněz se nevztahuje na zařízení zakoupená bez konfigurace.
V ceně zařízení s konfigurací není zahrnut kredit na VOIP od BETAMAX, ani případná registrace a přidělění příchozího tel. čísla.
+ 200 Kč za kredit + 200 Kč za registraci u českého operátora (přidělení příchozího tel. čísla)

 

Nebo si zařízení nakonfiguruj sám.
Nastavení výše uvedených zařízení (především PAP2) pro služby BETAMAXích klonů najdeš kliknutím na tento řádek.

Nastavení

Username: tvoje VOIP jméno
Password: tvoje VOIP heslo
SIP/Proxy registrar: sip.voipdiscount.com nebo sip.voipbuster.com nebo ....- prostě podle operátora
Domain/Realm (volitelně): voipdiscount.com nebo voipbuster.com nebo ....- prostě podle operátora
STUN server: stun.voipdiscount.com nebo stun.voipbuster.com nebo ...- prostě podle operátora

Kodeky

 • G.711 (64 kbps)
 • G.726 (32 kbps)
 • G.729 (8 kbps)
 • G.723 (5.3 & 6.3 kbps)

 • Jestliže máš problém s přenosem hlasu:
  Použij STUN server (podporuje-li tvoje zařízení)
  Použij G.711 kodek

   

  sitemap