Telefonování přes internet

Návod

Proč telefonovat přes internet?

Abyste ušetřili, nemusíte platit "Telecomu" 329 Kč a ještě jste neprovolali ani minutu. Taktéž cena za minutu volání je levnější, dá se říci, čím dál do světa, tím levněji. Pokud nestojíte o příchozí volání na "pevnou", tak neplatíte žádný paušál, pokud jej chcete, tak platíte cca 100 Kč měsíčně, dle druhu telefonní společnosti. Pokud voláte z počítače na druhý počítač, tak voláte ZDARMA

Co k tomu potřebuji?

a) Alespoň trochu slušný internet 64/64 - provozování přes Dial-up nebo mobil je sice teoreticky možné, ale prakticky využitelné pouze k chatu.
b) Předpokládám, že už každý má dneska doma nějaký ten počítač, zvukovou kartu a bedničky, případně sluchátka...
c) Mikrofon - stačí za 100 Kč
d) Software na telefonování. Např. Skype - kliknutím sem si jej stáhnete do PC

Mám staženo, co dál?

a) Nainstalovat software - poklepte 2x na soubor SkypeSetup.exe - který jste si právě stáhli. A držte se pokynů průvodce.
b) Zaregistrujte se (Volba "New User" vyplňte jméno a heslo atd.)
c) Volbou "Add a Contact" - zelené kolečko "+" můžete vyhledat své známé, kteří používají Skype.
d) Volbou "Call" telefonujete, volbou "Chat" můžete komunikovat pomocí textového dopisování.

Jsem zvyklý na normální telefon, existuje alternativa k mikrofonu?

Ano, existuje a to USB telefon, nejlevnější stojí cca 800 Kč.

Jak mohu telefonovat na "pevnou"?

a) Musíte si zakoupit Skype kredit - K tomu je nejlepší si založit účet v "internetové bance" Moneybookers. Můžete použít návod Moneybookers.
b) Zakupte si Kredit Zde se "podrobněji zaregistrujete". V typu platby zvolte Moneybookers.
c) V případě, že máte na Moneybookers už dostatek peněz, provede se platba okamžitě, jinak platba počká až peníze zašlete.
d) Zvolte záložku Dial, zde můžete vytočit libovolné tel číslo v mezinárodním formátu. Tedy např. +420800123456

Vztah autora ke společnosti Skype

Jsem pouze "spokojený" uživatel, se společností Skype nemám žádné smlouvy a ani od ní neobdržím žádné provize.

Existují i jiné společnosti než je Skype?

Ano existují. Např. Fayn

Mohou lidé volat z "pevné" sítě na můj počítač?

Mohou. Skype provozuje službu Skype In, kde Vám přidělí běžné telefonní číslo, bohužel zatím tato služba není funkční pro ČR. Ale řešení existuje a to Voipdiscount. Zde se můžete registrovat podobně jak na Skype a zde Vám i přidelí pražské telefonní číslo. Je otestováno, že můžete provozovat Skype a Voipbuster společně. Voipbuster, ale neumožňuje volání PC to PC. Takže je nutné oba programy provozovat současně.

Jaké máte zkušenosti s Volný TelefonNet

Po prvních zkušenostech "několika" uživatelů je kvalita "sporná", při srovnání s VoipBusterem je horší. Jejich telefony jsou předpřipraveny na DHCP server, takže pokud jej nemáte, bude připojení poněkud složitější. V tom případě se budete muset obrátit na technickou podporu Volny.cz, aby Vám pomohli nakonfigurovat pevnou IP adresu do telefonu nebo můžete zkusit následující návody Taktéž jsme zaznamenali jednu stížnosti na obchodníka, který slibuje nesplnitelné např. "Zakoupením Volný TelefonNet se Vám zrychlí internet". Což je samozřejmě totální blbost.

Potřebujete ještě poradit?

Napište na help@tch.cz. Pokud bude Váš dotaz alespoň trochu smysluplný a obecný, tak velice rád tyto stránky rozšířím o odpověď na Vaši otázku. sitemap