VoipDiscount

vše o VoipBuster like telefonii
Právě je čtv bře 28, 2024 3:10 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Podivné ceny
PříspěvekNapsal: čtv bře 20, 2008 3:04 pm 
Mám špatnou zkušenost s voipwise.com - volání fungovalo na pevné linky v ČR sice po celé avizované období freedays, ale SMSky šly zdarma odesílat pouze 14 dní, odeslal jsem jich asi 14 a pak se zpoplatnily běžným ceníkem, 0,01 Euro za SMS. Po dalším měsíci ale cena stoupla na 0,03 Euro/SMS což není ani v ceníku (tam se uvádí 0,01) a na můj dotaz z FAQ se ani nesnažili odpovědět ;-(


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Podivné ceny
PříspěvekNapsal: pát bře 21, 2008 3:43 pm 
Pozor, jsou to podvodníci!!!
Teď už mi účtují € 0.045 za SMS!!!


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Podivné ceny
PříspěvekNapsal: sob bře 29, 2008 11:08 pm 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: stř čer 07, 2006 9:20 pm
Příspěvky: 363
Rolf píše:
Pozor, jsou to podvodníci!!!
Teď už mi účtují € 0.045 za SMS!!!


Firma BETAMAX je nízkonákladová firma patrně s dost nízkým počtem zaměstnanců. Telefonování přes ní je myslím cenově velice zajímavé, hlavně mezinárodní hovory.
Odhaduji počet klientů, respektive počet zaregistrovaných uživatelů s alespoň jednou dobitým kreditem, na stovky tisíc.
Nízký počet zaměstnanců <> vysoký počet klientů = slabá nebo téměř žádná tecnická podpora.
Nikdo nikoho nenutí služby BETAMAX používat. Dobití kreditu za cca 200 Kč (cena běžného oběda v restauraci, popř. 1,33 lístku do multikina) není myslím kritické, při zdražení služeb prostě kredit provolám a dále si již nedobiji.
Nazývat BATAMAX zloději je trochu přehnané.

Co se dá ale určitě vytknout BETAMAXu, mizerná aktualizace ceníků ... v ceníku se změna projeví týden až několik měsíců po faktické změně ceny účtované.

Odesílání a cena SMS je cosi navíc, ještě s mizernějšími informacemi o cenách. Ceny a počty FREE SMS se mění velice často.

Takže shrnuto a podtrženo.
Komu vyhovují levné služby BETAMAX - ať je využívá.
Komu po změně ceny již nevyhovují, může vyčerpat kredit a dále využívt služeb jiného, levnějšího, operátora.


KOtouč


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Podivné ceny
PříspěvekNapsal: čtv dub 03, 2008 2:13 pm 
kotouc píše:
Nízký počet zaměstnanců <> vysoký počet klientů = slabá nebo téměř žádná tecnická podpora.


No to sice jo, nicméně otázkou potom zůstává, proč technickou podporu na svých stránkách nabízejí.

kotouc píše:
Nikdo nikoho nenutí služby BETAMAX používat. Dobití kreditu za cca 200 Kč (cena běžného oběda v restauraci, popř. 1,33 lístku do multikina) není myslím kritické, při zdražení služeb prostě kredit provolám a dále si již nedobiji. Nazývat BATAMAX zloději je trochu přehnané.


Jak bys nazval třeba taxikáře, který by měl na dveřích cenu 15 kč za kilometr, Ty bys nastoupil, nechal se někam odvézt a tam by Ti taxikář s úsměvem sdělil cenu třikrát vyšší, s tím že akorát zapomněl (nebo se mu nechtělo) přepsat údaje na dveřích? Seriózním podnikatelem? íšdaje o ceně mi přijdou docela zásadní, ne-li nejzásadnější!

Přes to všechno netvrdím, že jsou nějak nevýhodní, kdyby změnu ceny avizovali hned a člověk by jí nemusel zjišťovat až když se mu zdá, že mu podezřele rychle mizí kredit, neřekl bych ani slovo. Mimochodem ta původní cena za SMS je na voipwise.com pořád...


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Šílené ceny...
PříspěvekNapsal: pát črc 04, 2008 4:35 pm 
Mi se stalo něco horšího, měl jsem už teoreticky něco přes 365 dní zdarma, a zkoušel jsem NAT, tak jsem si chtěl cvičně zavolat na mobil, nejdřív jsem sice zadal národní číslo, ale prakticky okamžitě se rozběhlo počítadlo hovoru, tak jsem zavěsil, říkám si asi jsem se dovolal někomu jinému...
Zkusím to znova s mezinárodním číslem a totéž.

Po této zkušenosti nedoporučuji na betamaxech volat na mobily, vzhledem k teoretické nemožnosti reklamací jsou to jen vyhozené peníze, na pevné (pouze zdarma) jsem s nimi velice spokojen, dokonce mám většinou podstatně lepší kvalitu hovorů než třeba 802 (tam bývají děsné ozvěny, atp. takže třeba DTMF se dá použít jen vyjímečně, ISP inet3,UPC, G.711 a dokonce i přímo z 802 to prý nebývá nic moc), přesto že většinou používám SIP/X-Lite (klient myslím funguje lépe, na asi privátním kodeku - pouze UDP pakety, SIP jim občas vypadne) a taky nevím jak je to aktuálně se spojovacím poplatkem, ale z jejich klienta se dá udělat "konference" bez poplatků - vytočí se první číslo, po zvednutí se vytočí další a vznikne 3-cestná konference, počítají sice čas na obě čísla, ale žádné spojovací poplatky, neměl jsem ale možnost vyzkoušet, kudy to chodí mezi těmi pevnými, protože je používám relativně málo a mám celkem kvalitní připojení.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Můžete zakládat nová témata v tomto fóru
Můžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz